Ubezpieczenia komunikacyjne, w szczególności ubezpieczenie OC, to temat bardzo drażliwy w ostatnim czasie. Poważne zmiany na rynku ubezpieczeń, przede wszystkim przeniesienie na ubezpieczycieli ciężaru pokrywania kosztów związanych z leczeniem ofiar wypadków, doprowadziły do sytuacji, w której i tak deficytowy rynek ubezpieczeń OC stał się prawdziwą kulą u nogi dla większości ubezpieczalni w naszym kraju. Efekt tego mógł być tylko jeden: drastyczny wzrost składek ubezpieczeniowych.
Zawsze jednak, kiedy ceny na rynku bardzo szybko rosną, powstaje jakaś grupa podmiotów oferujących swoje produkty i usługi po niższych cenach. Żeby je znaleźć, najlepiej jest skorzystać w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych ze specjalnych kalkulatorów ubezpieczenia działających na stronach internetowych. Takie narzędzia są zaskakująco proste w obsłudze i naprawdę nie należy się ich bać, a dzięki nim możemy liczyć na oszczędności.
Jak wygląda kalkulator ubezpieczeniowy?
Jak działają? Na pierwszy rzut oka wyglądają po prostu jak zwykły kwestionariusz na stronie internetowej. Wypełniamy go podstawowymi informacjami o naszym samochodzie oraz o nas samych. Są to informacje bezpośrednio odnoszące się do kwestii mających wpływ na ustalenie wysokości stawki ubezpieczenia i to zresztą kalkulator robi – ustala stawkę naszego ubezpieczenia.
Oblicz swoją składkę na stronie https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam
Informacje zawarte w kwestionariuszu
Jakie konkretnie informacje należy mieć przy sobie, by móc taki kwestionariusz wypełnić? Nie ma tutaj niczego skomplikowanego. Trzeba mieć przy sobie po prostu dowód rejestracyjny oraz swoje prawo jazdy. W praktyce bardzo wielu kierowców jest w stanie wypełnić taki formularz bez jakichkolwiek dokumentów, ponieważ pamiętają wszystkie niezbędne informacje o sobie i o swoim samochodzie, a także znają dobrze historię swojego ubezpieczenia. Ostatnia z tych kwestii jest teraz bardzo ważna, ponieważ tylko całkowicie bezszkodowi kierowcy mogą liczyć na bardzo duże zniżki. Jest to efekt między innymi wspomnianych powyżej zmian prawnych, ale także chęć nagradzania kierowców jeżdżących bez szkód, ponieważ są to dla ubezpieczyciela klienci idealni.
Be the first to reply