Średnia cena polisy na wakacje to kilkadziesiąt złotych. Nie jest to duży koszt, ale pozwala na spokojne wypoczywanie. Posiadając polisę turystyczną nie będziemy martwić się, skąd wziąć pieniądze na pokrycie kosztów leczenia za granicą czy wydatkami związanymi z zaginięciem bagażu.
Ubezpieczenie kosztów leczenia
Gdy wypoczywamy w kraju, nie musimy przed wyjazdem kupować ubezpieczenia. Gdy zachorujemy, możemy udać się do każdej przychodni, która ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pomoc otrzymamy również na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. W przypadku wakacji spędzanych w jednym z krajów Unii Europejskiej lub stowarzyszonych – Księstwo Liechtenstein, Norwegia, Islandia – powinniśmy zadbać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej w razie konieczności będziemy mogli skorzystać ze świadczeń zdrowotnych. Pamiętajmy jednak, że pomoc ta zostanie nam udzielona na takich samych zasadach, jak obywatelom danego kraju, którzy są w nim ubezpieczeni. W niektórych państwach za świadczenie medyczne będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni, mimo że mamy kartę EKUZ. Karta EKUZ nie obowiązuje poza Unią; wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia powinno być naszym priorytetem. Ubezpieczenia warto kupować w pakietach. Zyskamy w ten sposób nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, ale także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, OC oraz assistance. Dobre ubezpieczenie kosztów leczenia powinno gwarantować nam zwrot kosztów transportu medycznego nie tylko z miejsca zdarzenia, ale również do kraju. W przypadku, gdy cierpimy na choroby przewlekłe lub wyjeżdżamy z osobą, która na takie choroby cierpi, sprawdźmy, czy ubezpieczenie pokryje koszty w razie, gdy dojdzie do zaostrzenia choroby.
Ubezpieczenie samochodu
Wybierając się na urlop za granicę własnym samochodem, również powinniśmy zmniejszyć ryzyko wystąpienia kłopotliwych zdarzeń, które mogą nas sporo kosztować. Ważna polisa OC kupiona w Polsce działa również w krajach Unii Europejskiej. Wyjeżdżając do innych krajów konieczne jest wykupienie Zielonej Karty. Warto pomyśleć również o kupieniu ubezpieczenia assistance i autocasco. Nie ma obowiązku kupowania AC i assistance, ale rozsądnie jest je kupić z uwagi na wysokie koszty na przykład holowania samochodu na autostradzie czy jego naprawy za granicą.
Kupując ubezpieczenie przed wyjazdem na urlop za granicę, możemy zadbać również o swój bagaż. Ubezpieczenie bagażu to opcja dodatkowa, która często oferowana jest w pakiecie.
Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/indywidualny/ubezpieczenia/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-turystyczne-podrozne/
Be the first to reply