Współczesne życie w znacznej części opiera się na różnego rodzaju kredytach ratalnych i pożyczkach gotówkowych. Wiele osób posiada co najmniej kilka produktów finansowych, z różnym terminem spłaty. Nadmiar obowiązków finansowych może przyczynić się do mniejszych lub większych problemów ze spłatą.
W tej sytuacji przychodzi kredyt konsolidacyjny, który pozwala połączyć wszystkie zobowiązania w jedną, dogodną ratę.
Wady posiadania kilku pożyczek
Rata za lodówkę i pralkę, pożyczka zaciągnięta na remont czy wyjazd wakacyjny, raty za komputer – niemalże w każdym gospodarstwie domowym spotkać można co najmniej kilka zobowiązań pożyczkowych. Wysokość rat jest różna, podobnie jak terminy spłaty. W wielu przypadkach konieczne jest przysłowiowe zaciskanie pasa oraz szeroko rozumiana logistyka ekonomiczna, która umożliwia terminowe regulowanie zobowiązań.
Kredyt konsolidacyjny na standardowych zasadach
Kredyt konsolidacyjny to połączenie kilku zobowiązań finansowych w jedną, wygodną ratę. Zasady udzielania kredytu konsolidacyjnego są takie same jak w przypadku standardowych produktów pożyczkowych – potencjalny pożyczkodawca musi wykazać się zdolnością kredytową, czyli dochodami, które pozwolą na terminową spłatę zobowiązania.
W tym momencie warto podkreślić, że większość instytucji finansowych uwzględnia nie tylko dochody wynikające z tytułu umowy o pracę, ale także dodatkowe świadczenia uzyskiwane na podstawie umów cywilnych, umowy najmu czy własnej działalności. Słowem, uwzględniany jest każdy dochód.
Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie znacznie korzystniejsze niż spłata kilku zobowiązań. Przede wszystkim pożyczkobiorca reguluje wyłącznie jedną ratę, co bez wątpienia korzystnie wpływa na domowy budżet, umożliwiając optymalne gospodarowanie finansami.
Wysokość kredytu konsolidacyjnego oscyluje wokół łącznej wartości zobowiązań, które zostaną pokryte pozyskanymi środkami. Warto podkreślić, że najczęściej jest to kwota nieco wyższa, dzięki czemu pożyczkobiorca bez problemu może zamknąć dotychczasowe zobowiązania, a pozostałą kwotę przeznaczyć na dowolne potrzeby.
Okres kredytowania ustalany jest indywidualnie, w zależności od kwoty pożyczki oraz możliwości finansowych pożyczkobiorcy. Należy pamiętać, że każdy, kto zdecyduje się na kredyt konsolidacyjny, zobligowany jest do natychmiastowego uregulowania dotychczasowych pożyczek i kredytów ratalnych.
Be the first to reply