Wysokie bezrobocie w naszym kraju sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy. Ci, którzy dysponują dużymi oszczędnościami lub nie boją się zaciągnięcia naprawdę wysokiego kredytu mogą zdecydować się na prowadzenie hotelu. Aby jednak klientów w nim nie zabrakło, należy postawić na odpowiednie wyposażenie hotelowego pokoju.
O czym koniecznie trzeba pamiętać? Jakie wyposażenie można uznać za dodatkowe, a jakie za obowiązkowe?
Węzły sanitarno – higieniczne
W tym wypadku trzeba pamiętać, że wyposażenie musi być zgodne nie tylko z zasadami ergonomii, ale również higieny. Jednocześnie trzeba pamiętać, aby rozmieszczenie sprzętów dopasować do przeciętnych wymiarów człowieka. W efekcie zakłada się, że odległość dzieląca poszczególne sprzęty nie może być mniejsza niż osiemdziesiąt centymetrów. Standardowe wyposażenie obejmuje:
– wannę lub prysznic;
– WC;
– umywalkę.
Jeśli chcemy zapewnić naszym klientom komfort na jeszcze większym poziomie, możemy postawić na:
– wannę z hydromasażem;
– kabinę deszczową;
– saunę.
Meble pokojowe
Bez wątpienia powinny one odznaczać się naprawdę wysoką jakością. Dlatego trzeba postawić na meble wyprodukowane z naprawdę dobrego materiału. Tylko wówczas będą prezentowały się dobrze, a jednocześnie przez długi czas zachowają swój doskonały wygląd. Standardowe wyposażenie obejmuje oczywiście łóżko, szafę, szafkę nocną i stolik. Można do tego dołożyć rozmaite barki, chłodziarki, kanapy. Im większe wyposażenie pokoju, tym większa powinna być jego powierzchnia. Należy pamiętać, aby bez potrzeby pokoju nie zagracać. Goście hotelowi na ogół bardzo cenią sobie przestrzeń.
Część ogólnodostępna
Te części hotelu również należy odpowiednio urządzić. To one bowiem są wizytówką hotelu – je goście widzą, przekraczając drzwi hotelu. Dlatego należy postawić na elementy wyposażenia cechujące się doskonałą jakością, które przez długi czas będą wyglądały dobrze, a jednocześnie ich utrzymanie w nienagannym stanie nie będzie trudne. Odpowiednio urządzony hotel to wyższy standard świadczonych usług. A to z kolei zawsze przekłada się na liczbę gości.
Be the first to reply