Aparat ortodontyczny u dziecka to bardzo skuteczne rozwiązanie, które pozwala szybko zlikwidować wadę zgryzu. Ortodonta dziecięcy powinien na początku ocenić zgryz dziecka, gdy ma ono 7-8 lat, bo już w tym wieku można sprawdzić, czy zęby wyrastają w prawidłowy sposób.
Na pewno nie należy sprawy lekceważyć, bo wady zgryzu to jedno z najczęściej występujących zaburzeń u dzieci. Liczne badania pokazują, że wynika to z faktu, że około 60 procent dzieci boryka się z tym problemem. Jak zatem najskuteczniej zapobiec wadom zgryzu? W jaki sposób leczyć wady zgryzu? Na początku warto jest zdać sobie sprawę z faktu, że jest ona jednym z najczęściej występujących zaburzeń wśród polskich dzieci w wieku szkolnym.
Leczenie ortodontyczne
Te statystyki potwierdzają również badania regionalne, które wskazują na skalę problemu. Wynika z nich, że tego rodzaju problem dotyczy 60% maluchów. Tymczasem leczenie ortodontyczne w młodym wieku jest bardzo ważne, jego zaniedbanie może w przyszłości przełożyć się na wadę wymowy, niewystarczające dotlenienie, chrapanie, próchnicę, choroby przyzębia i trudności z żuciem. Pomijając już kwestie związane z mało estetycznym wyglądem. Tymczasem każdą wadę można skorygować jeżeli jednak wcześniej się za to zabierzemy. Warto pamiętać o tym, że łatwiejsze będzie leczenie i efekt będzie bardziej stabilny.
Kiedy można zaobserwować pierwsze nieprawidłowości w uzębieniu?
Wszelkie nieprawidłowości w uzębieniu możliwe są do zaobserwowania po pojawieniu się pierwszych zębów stałych, czyli w wieku 6-7 lat. Bardzo często wystarczającym sygnałem alarmującym są dla rodziców nienaturalnie wychylone siekacze. Pierwsza wizyta dziecka u ortodonty powinna się odbyć w wieku 7 lat. Wczesne leczenie pozwala uniknąć usuwania zębów stałych w przyszłości. Duże znaczenie ma wybór gabinetu ortodontycznego, w którym zechcemy leczyć zęby dziecka. Jest to bardzo ważne wobec czego zdecydowanie warto jest zdawać sobie sprawę z tego faktu. Wiele cennych informacji pozyskamy z Internetu.
Be the first to reply